Jaukaus vakaro kompanija: tu, puodelis arbatos ir knyga

Viena savaitė veja kitą, ir ruduo jau kūlversčiais persirito į antrą pusę. Vakar Saulės miesto „Rimi“ parduotuvėje ieškodama, kuo pasimėgauti prie kvapnios vakaro arbatos, tiesiog nustėrau, pamačiusi, kaip pildomos… taip taip, gerai nujaučiate, kalėdinių dekoracijų lentynos! Mintyse sukosi keliolikos nenuveiktų darbų sąrašas, o atsitokėjusi nemenkai sunerimau: aš niekaip neišsirenku naujo rudeninio šaliko, o čia jau ir su linksmai nusiteikusiais briedžiukais tuoj reiks traukt iš lentynos…

Kita mintis sugrąžino mane į realybę – reikia imtis veiklos, kuriai laiko vėliau gali ir nebelikti. Praeitame savo įraše rekomendavau vakarus praleisti žiūrint filmą,  o tiems, kam kompiuterio ar televizoriaus ekranas įgriso, šįkart – knygos. Nieko nelaukusi nukulniavau į kitą Saulės miesto galą – knygyną „Vaga”. Siūlau šiuo metu populiariausias knygas ir manau, kad kiekvienas ras sau tinkamą.

Genevieve Antoine Dariaux „Elegancijos gidas”

Knyga Nr. 1 visoms, kurios bent viena koja bando įlipti į elegantiškos, stilingos ir madingos moters paveikslą. Knygos tikslas – ne pristatyti skirtingus ir madingus įvaizdžius, o aptarti tą vienintelę – savęs puoselėjimo – eleganciją ir jos santykį su mada. Šiandien ši knyga mados ekspertų vadinama Stiliaus Biblija. Laikui ir mados tendencijoms nepavaldūs autorės patarimai – nuo aksesuarų iki elgesio manierų – skirti įvairiausioms moters gyvenimo situacijoms.

pav 1

Laurent Gounelle „Dievas visada keliauja incognito”

„Aš nieko neišgalvojau ir neketinu pateikti naujo, genialaus laimės recepto. Tik noriu padėti skaitytojams suvokti, kokios iš tikrųjų vertingos yra paprastos tiesos, kurias kažkodėl dažniausiai pamirštame. Kviečiu į daug ką pažvelgti kitaip”, – teigia knygos autorius. Man atrodo, tai neblogas saviugdos ir savęs pažinimo gidas, sumaniai įterptas į grožinės literatūros rėmus.

pav 2

Rūta Vanagaitė „Ne bobų vasara”

Tai daugelį tabu laužanti, skaudžiai asmeniška ir drauge universalios išminties kupina knyga. „Būk pagaliau laiminga. Ar tau jau keturiasdešimt? O gal mažiau, bet išpažįsti amžinos jaunystės kultą ir gyvenimo pusiaukelė tau atrodo tolygi mirčiai? Svarbiausia, žinok, kad tu – ne boba. Tu Moteris – graži, stipri, gera. Ir jauna, nes Moteris nesensta. Ši knyga gali būti draugė, su kuria niūrią dieną lengviau išsklaidysi juodus debesis ir aiškiau pamatysi saulę. Trumpą bobų vasarą mums dovanoja gamta, o amžina ne bobų vasara – tavo pačios rankose. Nepaleisk jos”, – rašo autorė.

Pav 3

Anželika Liauškaitė „Netobula moteris”

Knyga toms, kurios jaučiasi ypatingomis ir savo netobulumus paverčia stiprybėmis! Tai neįprastu ir originaliu stiliumi parašyta knyga, pasakojimai apie šiuolaikišką, kūrybingą ir ambicingą jauną moterį. Juose ne tik susipina skirtingos nuotaikos, gyvenimo akimirkos, bet ir atsiskleidžia miesto moters kasdienybė bei troškimas atrasti savo laimę. Visų svarbiausia, jog „Netobuloje moteryje“ kiekvienas išorinis trūkumas ir charakterio netobulumas tampa individualumo bei vidinės stiprybės ženklu, padedančiu atskleisti gyvenimo meilės, džiaugsmo ir moteriškumo paslaptis.

David Lebovitz „Mano Paryžiaus virtuvė”

O kaip be knygos apie maistą – vieną didžiausių gyvenimo malonumųsmiley?  Knygos autorius supažindina su mažiau žinomais maisto produktais ir jų deriniais, rašo apie šiuolaikinių paryžiečių valgymo įpročius ir kultūrą. Su išskirtiniu sąmoju pasakojamos įvairiausios istorijos, atviraujama apie keistenybes, sunkumus, grožį ir džiaugsmus, kurie kunkuliuoja pasaulio kulinarijos sostinėje.

pav 4

Nick Vujicic „Gyvenimas be ribų”

Pabaigai knyga, kuri įkvėps net labiausiai gyvenimu nusivylusį žmogų. Nikas gimė be galūnių, bet įveikė savo negalią (ar galite įsivaizduoti, kokie būtume jo vietoje?). Jis išmoko gyventi savarankišką, turtingą ir „juokingai gerą“ gyvenimą. Tai pavyzdys visiems, norintiems atrasti tikrąją laimę. „Gyvenimo iššūkiai sugniuždo arba įkvepia. Jei galite gyventi, būkite už tai dėkingi. Pasinaudodami tuo dėkingumu, išsivaduokite nuo depresijos ir pykčio. Ženkite vieną žingsnį, paskui kitą, duokite impulsą ir kurkite gyvenimą, kokio norėtumėte” (Nick Vujicic).

pav 5

Taigi, siūlau keliauti į knygyną „Vaga“. Pakeliui būtiniausiai užsukite į „Presto“, išsirinkite kūną šildančios arbatos, o sielą sušildys nauja knyga rankinėjesmiley.

Kaip sako „Elegancijos gido“ autorė Genevieve Antoine-Dariaux: „Elegancija, kaip ir grožis, yra harmonija, tik grožis dažniausiai – gamtos dovana, o elegancija – kūrybos rezultatas“. Tad būkite kūrybingos ir žavios!

O kokia knyga įkvepia tave?

Rasa

 

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: