Įdegusi, bet nenualinta oda

specialioji nuotrauka

Collistar – face magic drops („Douglas“) 

 

Savaiminio įdegio priemonės tampa vis populiaresnės, tačiau ar jos tikrai nėra kenksmingos? Kodėl pasitepus, atrodo, paprastu kremu, oda įgauna rusvą atspalvį? Ar tai saugu? Visą darbą atlieka ingredientas dihidroksiacetonas (DHA). DHA yra augalinis cukrus, pradėtas naudoti cukriniu diabetu sergančių žmonių maždaug prieš 100 metų. Labai greitai žmonės suprato, kad ant odos patekęs DHA, jai suteikia rudą atspalvį; nuo tada ir atrasta jo ypatybė – suteikti odai tamsesnio pigmento. Na, o jei svarstai, ar saugu naudoti priemones su DHA, tai pirmosios savaiminio įdegio priemonės pradėtos naudoti maždaug prieš 80 metų, todėl mokslininkai ir gamintojai jau seniai ištyrinėję DHA ir patvirtinę, kad jis saugus odai. Vis dėlto, jei naudoji purškiamas priemones, ingrediento reikėtų stengtis neįkvėpti – mūsų plaučiams jis nėra saugus. Dar svarbu žinoti, kad DHA turi aukštą pH (nuo 3 iki 4), todėl gali lengvai dirginti odą. Geriausia rinktis priemones, kurių sudėtį papildo raminantys ingredientai. 

rituals

The ritual of karma – selftanning body lotion („Rituals“) 

 

Kaip paruošti odą savaiminio įdegio priemonėms? 

Odą būtina gerai nušveisti, depiliuoti ir sudrėkinti. Po šių procedūrų rekomenduojama palaukti bent 12 valandų, kad oda nebūtų sudirgusi. Sausesnes kūno vietas, tokias kaip alkūnės ar keliai, padrėkink gausiau, kad vėliau įdegis tolygiai pasiskirstytų. 

douglas

Collistar – bodylegs magic drops; Collistar – selftanning face magic gelée; Collistar – face magic drops („Douglas“) 

 

Kokias priemones pasirinkti? 

Priemones geriausia rinktis pagal natūralų kūno atspalvį. Ant pakuotės dažnai nurodoma, kokio intensyvumo įdegį galima pasiekti. Jei tavo oda labai šviesi, nerekomenduoju iš karto griebti tamsiai rudos spalvos – ji atrodys nenatūraliai. Spalvos intensyvumą lemia DHA koncentracija gaminio sudėtyje, šis ingredientas lemia ir tai, kaip greitai oda įgaus rusvą atspalvį ir kiek ilgai jis išliks ant odos. Panaudojusi savaiminio įdegio priemonę, rezultatą pamatysi po 12 valandų, o įdegis išliks maždaug 5–7 dienas. 

Šių priemonių yra įvairiausių konsistencijų – jei oda sausesnė, rinkis losjonus ar aliejus. Dažniausiai jie turi daugiau drėkinančiųjų ingredientų, todėl taip nesausins odos. 

rimi

DoveDerma Spa, summer revived („Rimi Hypermarket“) 

 

Jei tavo odai nestinga drėgmės, tada puikiai tiks ir putos ar purškiamos savaiminio įdegio priemonės. Tokioms priemonėms tepti naudok specialią pirštinę – ji padės tolygiai padengti kūną. 

rimi2

St. Moriz 5 in 1 tanning mouse („Rimi Hypermarket“) 

 

Manau, kad savaiminio įdegio priemonės yra puikus būdas atrodyti gražiau, nekenkiant savo odai. Tačiau kaip ir deginantis saulėje, taip ir  naudojant savaiminio įdegio priemones reikėtų nepadauginti – oranžinis įdegis tikrai nėra tai, ko tu nori.  

Greta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: