Grožio ritualai namuose

Ką gi, ką gi, ką gi… Nejučia, patyliukais į mūsų namus ėmė ir atsliūkino lapkritis. Keistai šiltas ir saulėtas. Kartais, išėjus į lauką sekundei stabteliu: „Pala pala, čia pavasaris ar ruduo?“ Na, jei ne tie paskutinai, jau apdriskę medžių lapai ant linguojančių nuogų šakų ir baisiai anksti temstantys vakarai, gal ir patikėčiau, jog tai ne ruduo. Ir būtent tie tamsūs vakarai, kai vos po šeštos vakaro jau atrodo, kad laikas eiti valytis dantis prieš miegą, padėjo atrasti man tai, apie ką jums šiandien noriu papasakoti. Seniai svarsčiau, kaip galėčiau save palepinti neiškėlus kojos iš namų. Bet kartais, kai „nei iš šio, nei iš to“ užklumpa kažkoks liūdesiukas, norisi pulti į parduotuves ir nusipirkti kokį naują drabužį. Ne kas dieną norisi ir tuo labiau įmanoma nusipirkti prabangią plaukų ar veido kaukę, jau nešnekant apie apsilankymą kokiame dienos SPA centre. O kai mintimis nukeliavau kokį pusšimtį metų atgal ir suvokiau, kad mūsų mamos ir močiutės net neturėjo galimybės pasvajoti apie šių laikų grožio industrijos privalumus ir savais metodais stengėsi puoselėti save, tvirtai nusprendžiau, kad galiu puikiai atsipalaiduoti ir atgaivinti savo odą bei plaukus namuose. Ir be pirktinių kremų ir kaukių. Todėl visų pirma, ką padariau, skambinau mamai ir senelėms, po to draugėms, jų mamoms ir močiutėms… Esmė – ne visada norisi informacijos ieškotis google sistemoje, kartais labai malonu pasišnekučiuoti su įvairaus amžiaus moterimis. Juk tuo mes ir nuostabios – visais laikais mums buvo, yra ir bus svarbus grožis.

Gera muzika, būtinai bent kelios žibančios žvakių liepsnelės ir ramybė – tai svarbiausios priemonės, kad SPA namuose pavyktų.  O jau ką tepsim ant veido – smulkmena. Kiekviena tai rasite savo namų lentynose, o jei ko pritrūks – Saulės mieste.

Pirmoji procedūra, kurią išbandžiau, tai pylingas. Kas tai yra ir kam jis reikalingas, manau, aiškinti nereikia. Visada žinojau ir esu ne kartą skaičiusi, jog kavos tirščiai puikiai pašalina negyvas ląsteles. Tačiau, kaip ir daugelis iš jūsų, niekad taip ir nebuvau pabandžiusi. Kažkodėl atrodė per daug elementaru arba nešvaru :). Smalsumas nugalėjo ir, išgėrusi paskutinį gurkšnelį kvapnios kavos, su puodeliu rankoje atsidūriau vonioje. Na, ir po šveitimo likau labai nustebinta. Kodėl tiek metų vis dvejojau. Tiesa, kitą kartą veidą sukamaisiais judesiais kavos tirščais šveisčiau kiek švelniau, nes įsijautusi gal kiek perspaudžiau ir geras porą valandų buvau „matrioška“ burokiniais skruostais. Tačiau galutinis rezultatas – super. Dar kartelį pasitvirtina pasakymas, jog tai, kas elementaru, dažniausiai yra tobula.

Pabaigus šveitimo procedūras, tobulas metas maitinančiai kaukei. Jos sudėtis taip pat visiškai paprasta. Turiu paminėti, jog gavau daug patarimų apie namų darbo kaukes, tačiau kadangi esu pakankama tinginė, džiovinti sėklas ir iš jų malti miltus, neturėjau laiko ir noro, pasirinkau visiškai elementarias, tačiau (patikrinta!) veiksmingas. Tad, užsinorėjusios, galėsite jau po kelių minučių teptis ant veido. Ši kaukė tinka normalią ir sausą odą turinčioms moterims. Ji maitina, lygina ir skaistina odą. Reikės: 1 šaukšto medaus, 1 kiaušinio trynio ir 1 šaukštelio šalto spaudimo, nerafinuoto alyvuogių aliejaus. Viskas. Sumaišome ir tepame ant veido ir kaklo. Tada 15 – 20 min. geriame arbatą, skaitome knygą ir nuplauname šiltu vandeniu. Tikrai galiu drąsiai pasakyti, jog rezultatas jaučiamas jau po pirmo karto! Kartais reikia tiek nedaug.

2014-11-06_00.35.16

Viena grožio procedūra, apie kurią sužinojau iš garbingo amžiaus moteriškės ir naudojuosi kas rytą jau maždaug porą mėnesių. Pats laikas ir puiki vieta jums atskleisti savo viešą paslaptį. Tai vienas iš tų atvejų, kai kas antra moteris žino, bet niekad taip ir nėra pabandžiusios. Kiekvieną rytą veidą ir kaklą „prausiu“ ne vandeniu, o ledukais. Itin lengva ir greita procedūra, kuri ne tik skaistina veido odą, bet ir puikiai pažadina dar snaudžiančias mintis. Tačiau tai nėra tiesiog vandens ledukai. Puikiai atrodanti senolė man patarė, jog normaliai, be didelių problemų odai puikiai tiks sudžiovintų ramunėlių arbata, kurią supylus į ledukų formeles, kiekvienam rytui turime pagalbininką. Vualia. Kadangi kantrybės auginti, skinti ir džiovinti ramunėlių neturėjau, Saulės mieste esančioje Eurovaistinėje radau natūralias, jau supakuotas vaistažoles.

2014-11-04_14.57.34

Veidas – tarytum žmogaus vizitinė kortelė. Todėl jis ypač svarbus mums, moterims. Todėl – dar viena kaukė veidui. Užsitepus ją ir pažiūrėjus į veidrodį net liūdniausią dieną nusišypsosit, nes nepavyks išvengt minčių, jog galėtumėte būti tikra garsiojo animacinio filmuko „Šrekas“ mylimąja Fiona. O kaukę nusiplovusios, pasijusite dar gražesnės. Ingredientai tik du. Tas pats visagalis alyvuogių aliejus ir minkštas, gerai prinokęs avokadas. Jo reika tik trečdalio. Pastarajį sutriname ir užpilame 1 šaukštu aliejaus. Gautą masę tepame ant veido. „Terliojamės“ būtų tinkamesnis apibūdinimas. Pamedituojame ar pasvajojame 15 – 20 min. ir viską nuplauname šiltu vandeniu. Po tokios procedūros odai nereikia net drėkinamojo kremo.

2014-11-06_00.40.46

Na, ir kaip galiu nepalepinti savo „ryžosios kupetos“ ant galvos. Jai taip pat skyriau kaukę, kurios panašų variantą girdėjau senosios kartos atstovių lūpose, o kiek naujesnį – mamų ir tetų. Nualintų ir pažeistų plaukų kaukė, kuri padės juos atgaivinti ir sustiprinti. Šiai kaukei pasigaminti tikrai teks keliaut į Saulės mieste esančią Eurovaistinę, kadangi kai kurių sudedamųjų dalių virtuvėje tikrai nerasite. Tai kosmetinis žibalas ( apie 8 – 9 Lt) ir varnalėšų aliejus apie (8 – 9 Lt). Kad nepasimestumėte tarp prekių gausos, tiesiog paklauskite pardavėjų, ir jums mielai parodys šias prekes. Beje, nepagailėkite išleisti kelis litus ir pabandykite šią kaukę naudoti bent kartą per savaitę. Rezultatai patiks visoms! O tiek žibalo, tiek varnalėšų aliejaus pakaks keliems mėnesiams. Reikės: 1 šaukšto kosmetinio žibalo, 1 šaukšto varnalėšų aliejaus, 1 kiaušinio baltymo ir 1 šaukšto medaus. Viską tarpusavyje sumaišome, tepame ant plaukų šaknų ir po 20 – 25 min. tiesiog išsiplauname galvą. Jokio specifinio kvapo nelieka. O plaukai jau po pirmo karto, atrodo, pradėjo blizgėti ir tapo storesni. Gal todėl, kad labai to norėjau?..

2014-11-06_00.51.39

Reziume: rodos, dabar kas dieną galėčiau save lepinti vis nauju – senu, laiko ir močiučių patikrintu receptu, tačiau jums pabostų visus juos čia skaityti, tad jau šiandien galite paskambinti  savo mamai ar senelei. Ji tikrai papasakos ne vieną šaunų būdą, kaip puoselėti savo grožį namie. Ir pabaigai  – arbata, kuri suteiks energijos ir valys organizmą. Reikia tik šaukštelio medaus ir kmynų. Gerti šią arbatą reikėtų kas dieną. Sako, ji puikus ir elementarus eliksyras moters grožiui palaikyti. Pabandom? Aš jau pradėjau.

Ne moterys pasaulyje kuria grožį, moterys ir yra grožis.

Visada su jumis.

Rasa.

 

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: