Neleisk pavasariui praeiti pro šalį: apsiauk naujus batus ir žygiuok koja kojon su juo! Pavasario tendencijos.

Batai, bateliai, batukai… Gėris, kurio moterims niekad nebus per daug! Ilgaauliai, aulinukai, aukštakulniai, balerinų bateliai, sportiniai kedukai… Nesvarbu! Kasdien norisi kitų, naujų, vis dailesnių ir patogesnių. Vieni tinka prie suknelės, kiti prie mini sijono, treti prie šviesių džinsų, o ketvirtieji – prie tamsių. Bet užtenka naują lūpdažį išsirinkti ir tai gali būti priežastis ieškoti naujų batų. Arba prasta nuotaika, o gal priešingai – gera ir džiugi? Pirmiausiai skubu išsiaiškinti, kokie batukai šį sezoną bus patys pačiausi!

Kol dar tikroji pavasariška šiluma neužliejo, patarimas: neskubėkite autis pavasarinių batelių. Taip, iš dalies norisi išlaisvinti kojas iš ilgo žiemos snaudulio uždaruose ilgaauliuose, bet šį sezoną net garsiausi mados namai savo modelių kojų taip lengvai į laisvę nepaleidžia. Ir tai jokiu būdu nereiškia, kad reikia su žieminiais kailiukais kasdien ir toliau žingsniuoti į paskaitas, darbą ar vakarėlį. Tikrai ne! Bet ilgaaulius drąsiai galima keisti aulinukais. Jie šį sezoną išgyvena tikrą pakilimą ir puikuojasi Saint Laurent, Valentino, Louis Vuitton ir kitose kolekcijose.

Jei mirtinai norisi žymiai lengvesnių batukų ir oro sąlygos leidžia (arba yra galimybė darbe persiauti avalynę, kur dažnai patogumą mėgstame iškeisti į grožį) – galima. Šiemet gal net privaloma rinktis aulinukus, kurie yra atviresni. Tai yra: atvirais pirštais, ne uždari ar užtraukiami užtrauktuku, o užsegami dirželiais, kurie jungia kelias odines dalis ir palieka dalį atviros kojos. Tai puikus pasirinkimas toms, kurios nori jaustis išskirtinai, patogiai ir kartu dar neperšokti į visiškai pavasarinę avalynę. Nebijokite derinti atvirus aulinukus su margomis ar ryškiaspalvėmis kojinėmis. Šio sezono tendencijos kviečia drąsiai eksperimentuoti! Avalynę uždaromis ar atviromis noselėmis siūloma derinti su įvairiais raštais ar tekstūromis puoštomis kojinėmis, ilgesnėmis ir trumpomis, storomis ir plonomis. Svarbu atsižvelgti į batelių, kojinių ir, be abejonės, visos aprangos dermę. Užduotis gan sunki, tačiau įmanoma, o rezultatas – garantuotas!

Tenka nuliūdinti, o gal ir nudžiuginti, balerinos tipo bateliai iš mados ir stiliaus topų niekur nesitraukia. Varijuoja tik spalvos ir puošyba. Ypač ant bangos šiais metais – karpyti batukai. Balerinų tipo – ne išimtis. Man itin gražu karpyti aulinukai, kurie leidžia kojai kvėpuoti, atrodo dailiai, mat pakanka vietos įdomesnei rašto kompozicijai, o ir derinys, tarp sunkesnio bato modelio ir lengvo karpinių rašto iš karto sužavi… Karpiniais puoštus batus savo kolekcijose demonstruoja Emporio Armani, Balenciaga, Valentino ir kt.

Tendencija, kuri kiek nustebino – Mule tipo batukų karaliavimas tiek ant podiumų, tiek straipsniuose apie avalynės madą. Kas yra Mule? Lietuviškai Mule galima vadinti klumpėmis. Klumpių stiliaus basutės mados pasaulį buvo užvaldžiusios dar 6-ajame dešimtmetyje. Šį sezoną į madistų bei stileivų akiratį grįžta būtent to laikmečio atgarsiai. Kartu su drabužiais, akiniais, papuošalais, raštais ir spalvomis sugrįžta ir tuo metu populiari avalynė. Klumpės šiemet pačios įvairiausios: smailianosės, bukanosės, uždaros, atviros, ant platformos ar žemapadės. Kiekviena gali rinktis pagal savo skonį ir greičiausiai pasirinkimas tikrai nebus vienas modeliukas iš begalybės… Jų derinimas gali būti pats įvairiausias: tiek prie panašaus laikmečio stiliaus suknelių, tiek prie šių laikų nutrintų ir plyštelėjusių džinsų… Net sunku ką ir patarti.

Dar vienas topas, karaliaujantis avalynės pasaulyje šį sezoną – sportiniai batukai. Kai kurie dizaineriai juos primygtinai siūlo avėti prie laisvalaikio, kasdienių ar net vakarinių suknelių. Pasipuošusios sijonu, kostiumėliu ir pasiruošusios daug ir aktyviai judėti, dažna iš mūsų norėtų aukštakulnius iškeisti į žymiai patogesnę avalynę. Dabar galima!

Kad per daug neišsiplėsčiau, pabandysiu susumuoti pavasarinius topus šitaip:

Spalvos: nude, pastelinės, amžinai madinga juoda ir ryškios, derančios prie aprangos.

Tipas: aulinukai, balerinos tipo bateliai, sportiniai bateliai, klumpės.

Formos: žemakulniai, smailianosiai, batai su platforma, batai su liežuvėliu.

Puošyba: metalo spindesys, karpiniai, pynimas, stambus kulnas.

Laikmetis: 60-ieji.

 

Ką galima rasti „Saulės miesto“ batų parduotuvėse? Galite pamatyti nuotraukose. Bendras įspūdis toks:

Kol kas parduotuvių lentynose karaliauja įvairaus tipo aulinukai – trumpesni, ilgesni, pasteliniai ar juodi, didžiausias jų pasirinkimas parduotuvėje Danija;

Balerinų tipo bateliai – ypač jų gausu FamClub parduotuvėje, o jiems kompaniją čia palaiko ir subtilaus 60-ųjų stiliaus batelių linija;

Nude ir pastelinės spalvos – daugumoje parduotuvių;

Karpyti batai – jų taip pat galima rasti ko ne kiekvienoje batų parduotuvėje, bet mano favoritai – Viva batai rasti ryškūs ir iškarpyti ilgaauliai atvira nosele. Atsilaikyti prieš juos tiesiog neįmanoma. Juolab, kai šalia matai idealiai prie jų derančią rankinę. Neabejotinai originaliausias radinys ir derinys šią savaitę!

Danija

Parduotuvė: DANIJA

Viva batai

Parduotuvė: VIVA BATAI

FamClub

Parduotuvė: FAMCLUB

Viva

Be abejo, kalbėti ir žiūrėti būtų galima be galo, be krašto. Svarbiausia – visuomet atsižvelgti į savo poreikius, patogumą ir asmeninį stilių. Aklas mados vaikymasis tikrai ne visuomet yra tai, ko reikia ir kas atrodo gerai.

 

Gražaus nuolaidų savaitgalio ir iki pirmadienio!

Nuoširdžiai,

Kristina

footer-ava

 

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: