Darom spintos reviziją – ruošiamės LIUX‘ui!

Tikriausiai ne kartą girdėjote posakį, kad nusipirkus naują rūbą, prieš kabinant jį į spintą, reikia išmesti vieną seną. Tik iškyla klausimas – ar vadovaujatės juo? Prisipažinsiu, jog aš – tikrai ne. Tai tiesiog neįmanoma. Ypač, kai darbas su Saulės miesto blogu nuolat reikalauja laikyti ranką ant parduotuvių, mados ir stiliaus pulsosmiley. Kaskart tvarkydama spintą, sudedu krūvelę tų rūbų, kurių nevilkėjau jau porą – trejetą metų. Arba tų, kuriuos vilkėjau vos vieną kartą po jų įsigijimo, o tai buvo jau prieš kokius penkerius metus. Todėl mano spinta, tiesiogine to žodžio prasme, lūžta. Bet, žinoma, nė karto taip ir nesiryžau tų rūbų išmesti – „gal dar prireiks?“

1

Mano požiūrį pakeitė ir veikti paskatino stilistės Agnės Gilytės knyga Spintologija.  Šmaikščioji Agnė tikrai sugebėjo įtikinti, jog darant spintos reviziją, griežtai draudžiama viską sukabinti atgal. Peržiūrint savo garderobą, ji pataria rūbus rūšiuoti į keturias atskiras krūvas: šitie man tinka ir patinka, šitie beveik geri (per platu, per ilga, bet galima pataisyti), šitais abejoju, šitie nepatinka ar netinka.

2

Taigi, būtent pastaroji krūva, atsiradusi po garderobo peržiūros, turi keliauti kuo toliau iš namų. Dalis tinka ir patinka, be abejo, grįžta atgal į spintą (nebent vienas kitas rūbas dar prieš tai apsilankytų skalbyklėje ar valykloje).  Dabar reikia apsispręsti, ką daryti su taisomais rūbais. Dažnai į šią krūvą gali pakliūti seno modelio, tačiau gerų audinių rūbai. Arba tie, kurie per platūs, per ilgi, be sagų ar įplyšę. Jų šiukštu negalima pakabinti į spintą tokios pat būklės. Turite du variantus: prikelti juos antram gyvenimui (persiūti, pataisyti, nudažyti, sukurti naują, stilingą ir netikėtą derinį) arba perkelti į krūvą  nepatinka ir netinka ir atsisveikinti su jais.

3

Krūvelė šitais abejoju – painesnis reikalas. Pasak A. Gilytės, abejonės dažniausiai kyla ne dėl paties rūbo, o dėl sudėtingo jo derinimo. Ir tuomet lieka arba naujai pažvelgti į rūbų derinimą ir atrasti netikėtas poras jau turimame garderobe, arba rūbams – vienišiams poras rasti parduotuvėse. Taigi, jei krūvelės abejoju rūbai Jums dar idealiai tinka, bet neturite su kuo juos vilkėti, pasidarykite sąrašą ir galėsite keliauti į parduotuvessmiley!

4

Kas galėtų būti geriau už atlaisvėjusios spintos papildymą keliais idealiai Jums ir Jūsų jau turimam garderobui tinkančiais drabužiais? Tiesiog idealu, kad po įvykusios revizijos, Saulės mieste vyksta LIUX dienos! Skubėkite peržiūrėti savo spintą, nes tuomet apsipirkimas per LIUX  dieną šeštadienį bus dvigubai naudingesnis: pirma – išleisite kur kas mažiau pinigų (todėl, kad Saulės mieste Jūsų lauks nerealios nuolaidos), antra – pirksite sąmoningai ir tikslingai, nes žinosite savo patuštėjusios spintos turinį ir griebsite ne tuos rūbus, kurie gražūs, bet  tuos, kurie puikiai galės įsilieti į jau turimą garderobą. Taigi, du zuikiai vienu šūviu!

5

Aš, tiesiog „prarijusi“ knygą, ėmiausi darbo. Lauk negailestingai iškeliavo tie rūbai, kurių jau labai ilgai nenešiojau arba nešiojau, bet nelabai tuo džiaugiausi. Ten pat skubėjo ir tie, kurie buvo per platūs ar kitaip netinkami, ir kurių šimtą metų neprisiruošiau taisyti. O štai keli (dėl neseniai įsigytų rūbų) rado sau naujas poras ir derinius, kuriuos tikrai mielai vilkėsiu. Bet, svarbiausia, pamačiau garderobo trūkumus!

6

7

 Kaip matote nuotraukose, pasidariau sąrašiuką, su kuriuo praėjusį savaitgalį kilau į parduotuvių šturmą. Tiesa, kol kas tik žvalgybinįsmiley. Juk jau šios savaitės pabaigoje mūsų laukia LIUX‘as! Tinkamesnio laiko pirkti nėra. Galiu garantuoti, jog nuo tos sumos, kurią būčiau išleidusi šį savaitgalį, kitą – mano piniginėje saugiai liks 35-50%.

8

Taigi, patariu ir Jums – šiandien pat keliaukite į knygyną (Vagoje, Saulės mieste tikrai dar mačiau „Spintologiją“) ir „griebkite spintą už ragų“ smiley. Pasidarykite skanios kavos, atsiverskite knygos skyrių Spinta, po to atsidarykite savo spintos duris ir kritišku žvilgsniu pasižiūrėkite į kiekvieną rūbą. Po šito tikrai liks bent ketvirtadalis tuščios vietos, kurią galėsite ne užpildyti (!), bet papildyti jau šios savaitės pabaigoje.

Iki pasimatymo LIUX dienoje!

Kristina

P.S. Ačiū Agnei Gilytei už knygą, kuri ilgai kamavusias mintis privertė paversti darbais!

 

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: