2010-10-01

Bendras gydytojų ir menininkų projekto pristatymas Šiauliuose

Spalio 1 -ąją minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Lietuvos akių gydytojų draugija skelbia visuomeninę akciją „Ar gerai matai?“ ir ragina vaikus, anūkus šį klausimą užduoti savo vyresniems tėvams ir seneliams. Šį projektą taip pat palaiko mados ir laisvalaikio centras SAULĖS MIESTAS. Centre šiauliečiai ir miesto svečiai galės aplankyti projekto „Ar gerai matai?“ konkursinių nuotraukų parodą.

Projekto inicijatoriai – Lietuvos akių gydytojų draugija ir Lietuvos fotomenininkų sąjunga.

Lietuvos akių gydytojų draugijos pirmininkė, gydytoja-oftalmologė dr. Loreta Kuzmienė teigia, kad Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena – puiki proga ne tik prisiminti ir aplankyti artimuosius, bet ir pasirūpinti jais. „Įprasta, kad aplankius tėvus, senelius paklausiame, ar jie gerai jaučiasi. Skelbdami visuomeninę akciją, tikimės paraginti užduoti klausimą „ar gerai matai?“ ir atkreipti dėmesį į regėjimą“, – pasakoja Lietuvos akių gydytojų draugijos pirmininkė.

„Rugpjūtį profesionalūs fotografai buvo pakviesti dalyvauti konkurse ir siųsti nuotraukas, kuriose pasaulis atsispindėtų toks, kokį jį mato sergantieji amžine geltonosios dėmės degeneracija (AGDD). Džiaugiamės, kad fotografai liko neabejingi problemai – sulaukėme aktyvaus jų dalyvavimo, gavome įdomių kūrinių“, – teigia dr. L. Kuzmienė.

Paroda veiks iki spalio pabaigos. Vėliau SAULĖS MIESTO lankytojai turės galimybę susipažinti su jauno Šiaulių menininko Žydrūno Budzinausko darbais.

Iki šiol mados ir laisvalaikio centre šiauliečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę susipažinti su įvairiausiais kultūriniais, edukaciniais projektais bei individuliais menininkų darbais. SAULĖS MIESTE buvo eksponuojama: paroda apie Lietuvos gamtinę įvairovę, projekto „Savanoriauti gera“ darbai, „Aušros“ muziejuje saugomų fotografijų kopijų paroda „Šiaulių katedra“, pažintiniai menininkų darbai apie Jūrmalą „Odė miestui“, tarptautinė mados fotografijos paroda „Madamorfozės 2009“. Taip pat savo darbus jau yra pristatę įvairių sričių Šiaulių miesto menininkai: Vita Žabarauskaitė, Ramūnas Snarskis, Dalia Ulčinaitė-Sutkuvienė, Modestas Navickas ir kiti.

Ateityje SAULĖS MIESTAS planuoja pristatyti šiauliečiams dar ne vieną įdomų ir originalų meno projektą.

* * *

Apie SAULĖS MIESTĄ
Mados ir laisvalaikio centras SAULĖS MIESTAS duris atvėrė 2007 m. Kovo 14 d. 2009 m. SAULĖS MIESTAS pasiekė 107 mln. litų apyvartą.Centras priklauso didžiausiai Baltijos šalių nekilnojamo turto plėtros bendrovei „E.L.L. Real Estate“ (www.ell-realestate.com/lit).

SAULĖS MIESTAS aktyviai dalyvauja Šiaulių gyvenime. Centras jau yra parėmęs ir inicijavęs daugiau nei 42 įvairius socialinius-kultūrinius renginius. Ateityje SAULĖS MIESTAS planuoja ir toliau prisidėti prie Šiaulių regiono gyvenimo bei pasiūlyti šiauliečiams naujų iniciatyvų.
Daugiau informacijos- http://www.saulesmiestas.lt/

Apie projektą „Ar gerai matai“
Lietuvos akių gydytojų draugija dėkoja prekybos centrams už galimybę juose eksponuoti parodas, už konkursui įsteigtą pagrindinį prizą – fotoprekių gamintojui „Nikon“, už nuotraukų rėminimą ir paruošimą parodai – dovanų ir rėminimo paslaugų bendrovei „Savex“ ir už nuotraukų atspausdinimą – profesionalaus fotopopieriaus gamintojai „Fujifilm“.