Atradimas Lietuvoje – Birštonas

Šiandien facebook‘e pamačiau labai gerą užrašą: „Vasara, kur tu leki? Prisėsk, pailsėk!“ Pirmą sekundę nusišypsojau, o po to širdį pervėrė nerimas. Suprantat apie ką aš? Juk birželis jau prabėgo! O kur vakariniai pasivaikščiojimai prie ežero? Kur badmintonas iki sutemų tiesiog daugiabučio kieme? Kur jūra ir auksinis įdegis? Kur bent viena iškyla gamtoje su draugais ir strazdanos, atsirandančios tik po saulės? Reikia imtis griežtų priemonių ir kuo greičiau taisyti padėtį. Jei jūs jaučiatės taip pat, skubėkim gaudyti vasarą kartu!

Pamenate, praeitame įraše pasakojau apie Saulės mieste pirktą lagaminą ir kaip man jo prisireikė vėl. Taigi, apie viską nuo pradžių.

Visai nesenai teko pripažinti, kad ir man per gimtadienį daugėja metų…ech. Ir, rodos, tą pačią dieną veidrodyje pamatai naują, įžūliai įsispraudusią raukšlelę veide. Bet šį kartą ne apie jas. Ta proga ištrūkau porai dienų iš darbo, o dar ir Misteris X buvo šalia, tad man beliko sugalvoti, ką nuveikti. Turiu tokį slaptą sąrašėlį, ką norėčiau aplankyti ir pamatyti žemelėje Lietuvos. Senai norėjau nuvykti į Birštoną, tad ilgai nesvarstę, susikrovėme daiktus ir žemėlapiu pasileidome žemyn.

Į viešbutį, kuris įsikūręs miškuose ant Nemuno kranto, atsibeldėme jau vėlai vakare, tad su šampano taure rankoje griuvome ilsėtis ir atgauti jėgų naujai dienai. O ji buvo kupiną įdomių atradimų. Pasirodo, kad Birštonas yra tikrai šiek tiek pakvaišęs dėl sveikatinimosi ir Kneipo, nes toks takas buvo net ir mūsų viešbutyje. Kas tai? Sveikatos filosofija, ištobulinta Sebastiano Kneipo. Nusiauni batus ir turi pasivaikščioti basomis ant skirtingo šiurkštumo paviršių – medienos, akmenukų, žolės, smėlio, kankorėžių ir kt.. Birštono centre gali rasti net 18 skirtingų paviršių! Tada keliauji į baseiną su stingdančio šaltumo vandeniu ir galiausiai lipi į kitą ledinį baseinėlį, kur pakaitomis merki rankas iki alkūnių.  Po tokių procedūrų net akys plačiau atsimerkia ir pasaulio vaizdas ryškesnis pasidaro smiley.

pav 1

pav 2

pav 3

Miestelis nedidelis, tačiau turbūt niekur daugiau Lietuvos ribose nesu mačius tiek sutvarkytų kampelių ir tiek gėlynų! Kelias valandas tiesiog vaikštinėjome ir gėrėjomės. Žolė visur nupjauta, gėlynai laistomi kas dieną, o jų ten daugybė! Gatvėse taip švaru, jog galima vaikščioti net basomis, o nuorodų daugiau nei Paryžiaus centre. Ir niekada nepagalvojau, kad Biršonas taip arti Nemuno. Vaikštinėji takeliu, kairėje – miestas, dešinėje – Nemuno krantai. Nuostabus vaizdas! Lankydamasi Birštone savo žodyną papildžiau nauju žodžiu – biuvetė. Iki šiol jis man labai keistas smiley Biuvètė [pranc. buvette] – statinys ant mineralinio vandens šaltinio, iš kurio imamas trykštantis mineralinis vanduo. Radome tokius net tris! Girdėjau, jog šis vanduo itin naudingas, todėl būtinai norėjau jo paragauti. Deja, skonis manęs tikrai nenudžiugino.

pav 4

pav 5

pav 6

Jei būsite netoli, aplankykite mineralinio vandens garinimo bokštą – paviljoną. Labai originalus statinys – tai lyg apskritimas su atvirais įėjimais, sudėliotas iš vyšnių šakelių, o jomis nuolat srovena mineralinis vanduo. Veikiamas saulės ir vėjo, bokštas garuoja savaime ir sukuria „jūrinio efekto“ orą. Ten išties maloniai gaivu, vėsu ir drėgna. Teigiama, kad tokie pasigarinimai gali padėti pagerinti sveikatos ir odos būklę wink.

pav 7

Paskutinis malonus atradimas – ant „Eglės” sanatorijos stogo įsikūrusi itin jauki, dangiškų desertų kavinukė. Nuostabūs desertai mini stiklainiukuose, šviežiai spaustos sultys ir sveikuoliški žali kokteiliai. Terasos savininkė pati pasiūlė mums ką rinktis, papasakojo kaip kas pagaminta ir  leido pasijusti labiausiai laukiamais svečiais. Tai buvo mūsų trumpų atostogų pabaiga su nuostabiu, itin nuoširdžiu ir šiltu aptarnavimu ir išskirtiniu dėmesiu. Desertai buvo turbūt skaniausi gyvenime, o vaizdas į miestą ir Nemuno vingį – užburiantis. Beje, šios magiškos vietos pavadinimas – Saulės terasa. Teisingai teisingai, spėkit apie ką aš pirmiausia pagalvojau cheeky. Tad jei neturite laiko išvykti Šiaulių – tiesiog pasikvieskite draugus į Saulės miesto terasą ir pasidžiaukite vakarėjančiais spinduliais smiley.

pav 8

Gaudom vasarą!

Rasa

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

1 Atsakymas

  1. malonus straipsniukas…Birštonas jėga, aš tai žinau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: