Aksesuarai ir papuošalai – pasidaryk pati

Pamenat prieš kelias savaites rašytą pirmąjį DIY straipsnį ir mano kurtus marškinėlius? Pratęsiu šią temą ir šį kartą parodysiu, jog, įdėjus šiek tiek darbo ir širdies, galima pasidaryti ne tik marškinėlius. Kadangi praeitą savaitę pražygiavau parduotuves dairydamasi aksesuarų, šią savaitę pamėginsiu ką nors pati susikurti.

Variantų tikrai begalė: apyrankės, auskarai, vėriniai, segės, žiedai, netgi diržai. Viską galima pasigaminti, tereikia rasti idėjų, įsigyti medžiagų ir skirti valandėlę kitą darbui. Dairydamasi internete daugiausiai pastebiu apyrankių idėjų. Kitų pasiūlymų – kiek mažiau. 

kiti

Tuo tarpu pati prisimenu ir studijų laikus, kai panašių dalykėlių gamyba buvo kasdienybė. Ta proga susirandu seną papuošalų dėžutę. Taip, ten kai ko, ką pamenu, trūksta, bet šį tą ir randu. Vieni mano mėgiamiausių – pilki auskarai iš veltinio. Gaminti buvo specialiai prie rudeninio paltuko. Deja, jau galima pajusti požymius, jog netrukus, gali ir jo prireikti… Taigi, auskariukams pasigaminti reikėjo tik šiek tiek vilnos, muilo, vėlimo adatėlės ir kantrybės. Pasidarius rutuliukus liko juos suverti. Užsegimui panaudojau senų pirktų auskarų kabliukus. O vielutė puikiai pasitarnavo viskam sujungti… Tiesa, kad nebūtų perdėm nuobodu – panaudojau ir dūminių karoliukų, kurie puikiai papildė visumą.

ausk 1

Antrieji auskariukai – taip pat veltiniai (taip, kažkada buvau tikra auskarų maniakė). Šie, visai kitokie. Padaryti iš vientiso velto audinio, kuris iškirptas norima forma. Paprasti, lakoniški, bet kartu labai žavūs. Ir puikiai tinkantys prie tokių pat spalvų veltinio suknelės.

Ausk 2

Tiesa, suknelė šiuo metu kiurkso spintos gilumoje, na, o prie jos kurta rankinė – rankinių lentynoje. Taigi, galiu pademonstruoti ir ją. Ji taip pat senas mano kūrinys. Taip pat puikus aksesuaras. Tiesa, jai tikrai prireikė nemažai vilnos ir darbo. Tačiau rezultatas to vertas. Procesas ne itin sudėtingas: pagal visas taisykles suvelti ir paruošti audinį, sugalvoti modelį, išsikirpti detales, viską susiūti (taip pat pridėti pamušalą ir užtrauktuką). Štai ir viskas – rankinė paruošta naudojimui.

rankine

Taigi, grįžtu prie auskarų. Tretieji, kuriuos pamatau – dekupažiniai. Nors šis užsiėmimas jau nebėra taip ant bangos, kaip prieš keletą metų, tokiu būdu pagaminti aksesuarai savo žavesio nepraranda. Tiesa, pati asmeniškai niekada nebuvau šio užsiėmimo fanė, taigi ir šie iš mano dėžutės – dovana. Tai jiems prideda dar daugiau grožio ir puoštis jais kas kartą labai smagu.

ausk 3

Vienas mėgiamiausių mano papuošalų – taip pat rankų darbo. Tiesa, taip pat, deja, ne mano. Tai prieš dešimt metų iš vienos žymios dizainerės gauta dovana. Tiesa, pati papuošalo idėja gana paprasta: gražios medžiagos skiautelė, virvutė surišimui ir kelios vintažinės sagos. Procesas ir mintis, rodos, paprasčiau nei paprasta, bet visų komponentų derinys tiesiog tobulas. Nė galva neišneša, kiek gražių dalykėlių būtų galima padaryti naudojant kitokius audinius, spalvas, sagas ir pan. 

apyr 1

Apyr 2

Na, o pamėginti nusprendžiau apyrankės kūrimą. Kadaise užsiiminėjau karoliukų vėrimu. Radus kokybiškus ir derančių spalvų ar medžiagų karoliukus tikrai galima sukurti originalių papuošalų. Tačiau, šį kartą panorau pabandyti kažką naujo. Jau senokai mane žavi mintis apie neįprastų objektų ar medžiagų naudojimą papuošalams. Taigi, eksperimentui pasirinkau netikėtai statybinių prekių parduotuvėje pamatytą virvutę ir – veržles. Taip, taip, būtent, veržles. O pati gamyba itin paprasta: iš virvutės pinama kaselė, o norimoje vietoje įpinamos veržlės. Efektas – garantuotas, jei reikia sportiškesnio ir originalesnio papuošalo. O ir procesas trunka neilgai.

DIY

Užsegimui pakanka kilputės ir poros sujungtų veržlių. Taip pat tam kuo puikiausiai galima panaudoti ir slankiojantį mazgą.

Štai dar vienas įrodymas, kad norint pasipuošti, ar tai būtų rūbas, ar bet koks papuošalas, tereikia noro ir idėjų. Originalūs sprendimai visur ir visada sulaukia dėmesio. O tai šiais laikais ir yra svarbiausia. Taip pat būtinas ingredientas – pozityvi energija gaminant savo kūrinį.

Originalių idėjų ir sėkmingų darbų!

Nuoširdžiai,

Kristina

 

 

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: