2014-07-28

Suskystintų gamtinių dujų laivo modelis – „Saulės mieste“

Nuo šeštadienio, liepos 26 d. suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo-saugyklos modelis svečiuojasi Šiauliuose, prekybos centre „Saulės miestas“. Šiauliečiai ir miesto svečiai su eksponatu susipažinti laiko turės visą mėnesį – iki rugpjūčio 22 d. 

Į Lietuvą jau plaukiančio ir rudenį Klaipėdos uostą pasieksiančio SGD laivo mažoji kopija, keliaujanti po Lietuvą, įkurdinta PC „Saulės miestas“ antrajame aukšte. Apžiūrėti detalų, 150 kartų sumažinto laivo modelį galima nuo 8 iki 23 val.

Pastaruoju metu mažasis „Indpendence“ traukė Druskininkų vandens parko svečių akį, prieš tai jis apkeliavo eilę muziejų, bibliotekų ir kitų lankytinų vietų.

„Nenumaldomai artėja laikas, kai į Klaipėdos uostą įplauks SGD laivas „Independence“, užtikrinsiantis Lietuvai alternatyvų dujų tiekimą, jo laukiame rudenį. Norime šį laiką išnaudoti tinkamai – informuoti kuo didesnę visuomenės dalį apie tai, kaip atrodys iki šiol nematytas Lietuvoje objektas. Džiaugiamės, jog „Saulės miestas“ šiauliečiams suteikia progą šį laivą patyrinėti iš arčiau“, – sakė Rokas Masiulis, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

PC „Saulės miestas“ lankytojų srautas vidutiniškai siekia 20 tūkst.  

„Visai nenuostabu, kad „Independence“ prisišvartuoja būtent „Saulės mieste“. Juk pačiame miesto centre esantis prekybos centras yra tikrų tikriausias uostas, sutelkiantis visas vietinio ir tolimojo plaukiojimo įgulas, tai yra šiauliečius ir svečius, ieškančius gerų pirkinių, patikimos informacijos ir malonaus laiko praleidimo būdo,“ – sako prekybos centro vadovė Dina Bunce.

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Daugiau informacijos:
Indrė Milinienė
Mob. tel.: +370 616 54705
El.paštas: i.miliniene@oil.lt